Günlük Dua Zikir ve Salatlar

 “En güzel isimler Allah’ındır. O halde O’na en güzel isimlerle dua edin.” (A’raf, 180)Her müminin günlük çektiği zikirleri, devam ettiği edeceği duaları ve Peygamberimizden (SAV) Kuran’da geçen peygamber dualarından takip ettiği duaları olmalıdır.

Bu uygulamamızda günlük okunması gereken 30 adet duayı , 10 farklı zikiri, Peygamber Efendimizin (SAV) yapmış olduğu 40 adet duayı, Kuran’da mevcut olan 30 adet duayı sizler için derledik. Aynı zamanda arapça ve türkçe okunuşları ile mealleri ve açıklamalarını da ekledik. Bu sayede hem arapça okuyabilen hem de bilmeyen herkes tüm duaları ve zikirleri okuyabilecek, anlamlarını öğrenecek ve açıklamaları ile nasıl dua ettiklerini neden bu dua ve zikirleri kullandıklarını bilecekler .
Uygulamamızdaki bazı dualar:
Esma'ül Hüsna ile Dua
Evden Çıkarken Okunacak
Evlenemeyen Kadınlar İçin Evliliği ...
Eve Girildiğinde Okunacak Dua
Ezandan Sonra Okunacak Dua
Farabinin Duası -
Fitneden Korunmak İçin
Geçim Sıkıntısında Okunacak Dua
Gıybet Etmenin Keffareti
Hacet Duası
Hacet Namazı
Hafızayı Kuvvetlendirmek
Hamilelik Esnasında Çocuk İçin Okunacak
Hastalığın Sıhhate Dönüşmesi
Hastanın Okuması Gereken Dua
Hastaya Şifa Namazı
Uygulamamızdaki bazı peygamber duaları:
Hz. Yunus’un duası
Hz. Yusuf’un duası
Hz. İbrahim’in duası,
Efendimizin (SAV) duaları,
Vb. pek çok peygamber duası.
Efendimizin yapmış olduğu dualardan seçmeler.


Esmaül Hüsna, anlamları, ne için dua edileceği ve zikir sayısı.
Aynı zamanda her duanın, zikrin, salatın altında bulunan zikirmatikler sayesinde hem okuyup hem zikirlerinizi uygulamamızı kullanarak yapabilirsiniz. Üstelik zikir adetiniz kayıt altına alınarak daha sonra kaldığınız yerden devam etmenizi sağlayacaktır.


Uygulamamızda ayrıca, Kuran-ı Kerim ve Meali, Cevşen-i Kebir ve Meali, Elif Ba, Kuran öğrenme, Namaz Sureleri, Namaz Hocası, Rüya Tabirleri gibi pek çok uygulamamıza bağlantılar da bulabilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar