Elif Ba Kuran Okumayı Öğrenme Programı

  İlkokuldayken yaz aylarında Kur'an Kursu'na gitmeyen yoktur. 3 ay boyunca Elif Be'yi okur tam Kur'an-ı Kerim'e geçmişken okullar açılırdı. Pek çok insanın paylaştığı kader ise öğrendiklerini seneye kadar unutmak ve sonraki yaza yeniden Elif Be'ye başlamak olurdu. 


Efendimiz (sav) bir hadis-i şeriflerinde;
“Sizin en hayırlı olanınız Kur’ân’ı öğrenen ve öğretendir.” (Buhârî, Fezâilü’l–Kur’ân 21) buyurur.

Bu uygulamamız ile kendi başınıza tecvidli olarak Kur'an-ı Kerim’i arapça okumayı öğrenebilir, çocuklarınıza arkadaşlarınıza öğretebilirsiniz. Üstelik daha önce sadece androidde olan uygulamamız artık İOS platformunda da yayında. 

Sesli Elif Ba uygulamamızın kullanımı çok kolaydır. Arapça harf yada kelimelerin üzerine tıkladığınızda doğru okunuşunu dinleyebilir, altta bulunan Türkçesi butonu ile Türkçe yazılışını görebilir, aynı butonla Türkçe yazılışı anında kapatabilirsiniz. Kuran öğrenmek için harika bir uygulama.

Uygulamamızda eğitimler dersler şeklinde ayrılmış olup, ilk dersten takip ederek kolayca Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrenebilirsiniz. Yeni eklenen örnekler butonuyla daha fazla örnek görebilirsiniz. Ayrıca uygulamamızda Namaz Sureleri, Namaz Rehberi, Tüm Kuran Öğreniyorum ve Meali gibi diğer uygulamalarımızın bağlantılarına da ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirmek için tıklayınız.
Yorum Gönder

0 Yorumlar