Kuran Kerim ve Meali

  "Şu indirilmiş Kur`an, mübarek ve feyizli bir kitabdır ki elleri önündekini (Tevrat ve İncil`i) tasdik edicidir. Tâ ki onunla Mekke halkını ve bütün çevresindeki insanları korkutsun. åhirete îman edenler, namazlarına gereği üzere devam ettikleri gibi, Kur`an`a da inanırlar" (el-En`âm, 92). *En doğru Kuran okuma yöntemi, Arapça okumadır. Çünkü Arapçadaki kimi harflerin Türkçede tam olarak karşılığı yoktur. Fakat Arapça bilmeyenler de mecburen latin harflerle ya da meal okuyabilirler. Ama Arapça harflerle okumayı öğrenirlerse daha iyi olacaktır. Uygulamamızın içinde Elif Ba öğren isimli uygulamamıza bağlantılar bulabilirsiniz.

Kur'an-ı Kerim uygulamamız şimdi app store da!! Hemen bağlantıya tıklayın indirip deneyin. Bu uygulamamız, Kur'an-ı Kerim’in mealiyle birlikte okunmasına yönelik istifadenize sunulmuştur. Uygulama üzerinde, zoom-in/zoom-out özelliği ( yakınlaştırma ) ile Kur’an sayfasını büyütüp küçültebilirsiniz. Ayrıca kaldığınız sayfaları kaydedebilir, daha sonra devam edebilirsiniz. İsterseniz Sureleri liste halinde görebilir, istediğiniz sureyi okuyabilir, isterseniz cüzleri liste halinde görüp herhangi bir cüzü açıp okuyabilirsiniz.
 Kaydetmeyi unuttuğunuzda sizlere hatırlatan akıllı sistem de uygulamamızda mevcuttur. Ayrıca yeni eklenen özellikler sayesinde ayet ayet okuma, bir ayet bir meal şeklinde özelliği ile sayfa bulucu eklenmiştir. Gece ışıksız okumak isteyenler için ise gece modu eklenmiştir. 3 farklı font ile istediğinizi seçebilir, 4 farklı tema ile kendinize göre sayfa rengi seçebilirsiniz. Ayrıca ayet ayet okuma bölümünde ayetleri sosyal medyada paylaşma imkanı sağlayan paylaş butonu da eklendi. Artık istediğiniz ayeti meali ve arapçası ile birlikte paylaşabilirsiniz. Üstelik 12 farklı dil desteği eklendi. Yabancı arkadaşlarınız varsa onlara da tavisye edenilirsiniz.

Harflerin okunaklığı netliği tam sizlere göre ayarlanmıştır. İstediğiniz an büyüklüklerini arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Ayrıca ilerleyen günlerde yeni hatlar ve arka alanlar eklenecektir. Ayrıca uygulamamızın içinde Namaz Hocası, Elif Ba, Namaz Sureleri, Efendimize Salatlar, Esmaül Hüsna gibi diğer uygulamalarımıza da bağlantılar bulabilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar