Osmanlıca Öğreniyorum Okuma ve Yazma Dersleri

 Bir milletin vazgeçilmez hazinelerinden birisi alfabesi ve dilidir. Şanlı millerimiz binlerce yılda onlarca devlet kurmuş kültürünü geliştirerek günümüze kadar gelmiştir. 


Kurduğumuz ve dünyanın gıpta ile baktığı devlet olan Osmanlı Devleti ise  kültürümüzün zirve yaptığı zamanlardır. İşte bu zirve devletin kullandığı alfabe ise bulunduğumuz coğrafyada yüzyıllarca kullanılmıştır. İşte uygulamamız sayesinde şanlı ecdadımızın yüzyıllarca kullandığı Osmanlı Türkçesini okuyabilir ve yazıyor olacaksınız.
 Uygulamamız Osmanlıca yı hiç bilmeyenlere öğrenme, bilenlere ise geliştirme konusunda büyük yardımı olacaktır. Osmanlıca Öğrenelim ile Kur’an-ı Kerim bilen bir kişi birkaç saat içinde uygulamamızı kullanarak örnekleri çözerek çok rahat bir şekilde öğrenebilir. Kuran okumayı bilmeyenler de endişelenmesin. Çünkü anlatımlar tamamen latin harflerle yapıldığı ve her örnek kelimenin altında Türkiye Türkçesi de yazdığı için onlar da kolaylıkla derslerde ilerleyeceklerdir. Unutmayın Osmanlıca yabancı dil değildir.Elinizdeki bu çalışma, Osmanlıcayı hem kolay öğrenmeye vesile olmak hem de öğrenmenin ne kadar kolay olduğunu uygulamalarıyla göstermek için hazırlanmıştır. İçerisinde yüzlerce örnek kelime ve onlarca örnek metinler bulacaksınız. Ayrıca her kelimenin ve metnin Türkiye Türkçesi karşılığı tek tuşla karşınıza çıkacak istediğiniz an yanlış ya da doğrularınızı kontrol edebileceksiniz. Uygulamamızda tüm harfler tek tek incelenmiş, her harf için onlarca örnek kelimeler verilmiş, Türkçede kullandığımız ekler, ismin halleri, bağlaçlar, yapım ve çekim ekleri kısaca dilbilgisi konuları detaylıca anlatılıp örnekler verilmiştir. Osmanlıca Öğreniyorum programımızın içerisinde ayrıca, Kuran Elif Ba sı, Namaz Sureleri, Esmaül Hüsna, Dualar, Salavatlar gibi pek çok uygulamamıza da bağlantılar bulabilirsiniz.“Elif” harfinden başladığınızda siz de göreceksiniz ki arkası ‘çorap söküğü’ gibi gelecektir. Uygulamamızdaki 22 dersi tamamladığınızda siz de Osmanlıca metinleri okuyan ve anlayan birisi olacaksınız.

Uygulamamızı indirmek için tıklayınız.

Yorum Gönder

0 Yorumlar